کلیپ مذهبیخدا را فقط نباید دانست، باید خدا را نوشید. باید خدا را چشید. باید خدا حس کرد. باید خدا را مصرف کرد. باید از خدا لذّت برد!

حسّ لرزش یک دختر و پسر جوان که در آستانۀ آشنایی و عاشقی هستند این حس چه لرزش زیبایی را در وجود انسان ایجاد می کند؟ خدا این حس را برای تجربه به بشر داده است تا کمی از حسّ ملاقات خدا هنگام پرستش را تصوّر بتواند بکند که چیست. منتها این حسّ نزدیک شدن یک زن و مرد، یک دختر و پسر، یک دو جنس مخالف، عاطفی و پاک و عاشقانه که باشد یک بار است، فوقش دوبار است، بیش از آن به هرزگی کشیده می شود یا به تکراری بودن و یا به دشمنی منجر می شود. ولی آن حس دائماً تازه می شود. حسّ پرستش زیباترین و هیجان انگیزترین حسّی است که یک انسان زن و مرد می تواند تجربه کند.

شما یک مدتی دستور گوش کنید این حسّ پرستش در تو بیدار می شود. به جای کلمۀ <<دوستت دارم، عشق منی تو>>، کلمات بالاتری روزگاران در تو متولّد خواهد کرد و این اوج شکوفایی است! مثل این کلمه، <<تو را می پرستم. می پرستمت>>؛ چیزی فوق دوست داشتن. هیچ وقت کودک که محتاج آغوش مادر است، هیچ وقت کودک که مأنوس است، تا از مادر جدایش می کنی وحشت زده گریه می کند، نمی تواند بگوید مادر تو را دوست دارم. فوق دوست داشتن است. فرصت گفتن دوستت دارم نیست.

کلیپ مذهبی

من تو را مادر و تمام. ادعیه همه اینگونه هستند. بچه اگر بخواهد عاشقانه با پدر و مادر خودش حرف بزند یک کلمه بیشتر حرف ندارد برای زدن. آن هم می گوید مامان با من قهر نکن. ادعیه پر است از این سخن که خدایا با من قهر نکن. خدایا مرا به عذابت مبتلا نکن. تا به او چشم نگویی، تا دستورش را اجرا نکنی، به این حسّ پرستش نمی رسی. از حسّ پرستش بالاتر هم داریم؟ بله.

یک جایی ما جرأت کردیم دربارۀ این حسّ دوم صحبت بکنیم. بعد دوستان رسانه می آمدند ضبط می کردند یک سی جلسۀ ماه رمضان بود. فردایش می گفتند حاج آقا دیروزی را نشد ما پخش بکنیم. اگر بشود بعضی از این کلمات را استفاده نکنید ما بتوانیم پخش بکنیم. می گفتم آخر من موضوعم این است! چه کار باید بکنم؟ حسّ مملوک بودن، عبد بودن، بنده بودن و فارسیِ تمام آن که دوستان رسانه می گفتند این را نگو، برده بودن. خدایا من می خواهم بردۀ تو باشم.

عبد یعنی برده! عبد یعنی مملوک! رسول خدا عبد است! مالک دارد! مال اوست! اجازه ندارد دربارۀ فردا سخن بگوید مگر اینکه بگوید ان شاءالله. اگر مالک من و صاحب من خواست. عبد یعنی تو مال او هستی! او تعیین می کند چه زمانی حیات تو قطع بشود و کسی از او نمی تواند سؤال بکند. عبد یعنی مملوک. او می داند چه به تو داده است، چه به تو نداده است. عبد یعنی من راضی هستم از خدا؟ من حق ندارم بخواهم راضی باشم یا راضی نباشم! من کی هستم که بخواهم راضی باشم یا راضی نباشم؟ من مال او هستم!

یک حسّی در انسان هست مثل کودکی که می خواهد مال بابا و مامانش باشد، که آدم را متعلّق به یک مولا می کند. آن روی سکۀ عبد یعنی ابرقدرت. می فرماید: <<أطِعنی حَتّی أَجعَلَکَ مَثَلی>>؛ اطاعت کن از من تا مانند من بشوی. مانند خدا بشوی! مانند خدا بشوی! مانند خدا بشوی! کُن فَیَ بکنی. به رضایت تو زمین و زمان زیر و زبر می شود! به اخم تو به قهر تو، هستی نابود می شود. مانند من خواهی شد! <<فی مَقْعَدِ صِدْقٍ عِنْدَ مَلیکٍ مُقْتَدِرٍ>>. نزد من! پیش من! روی صندلی ای که من نشستم خواهی نشست. عبد یعنی این.

چه کسی دوست ندارد عبد بشود؟ کسی که نمی خواهد مانند خدا ابرقدرت بشود! کسی که به قدرت های اندک و لذّت های پست و حیوانی رضایت داده است! کسی که نمی خواهد بر کائنات سوار بشود و سلطۀ بر عالم داشته باشد! او نیاز ندارد عبد بشود. او همین حیوانی که هست کافی است. حسّ پرستش، یعنی من نمی توانم ندانم در کائنات چه می گذرد. من نمی توانم گردانندۀ عالم نباشم! <<فی مَقْعَدِ صِدْقٍ عِنْدَ مَلیکٍ مُقْتَدِرٍ>>. در اتاق کارگردانی تو خدایا برای عالم هستی، می خواهم کنار دست تو بنشینم. دستیار کارگردان بشوم.

کلیپ مذهبیرا ببینید

اطاعت انسان را شکوفا می کند، به اوج خودشکوفایی اگر رساند چه کار می کند؟ آدم حسّ عبودیت پیدا می کند. حسّ عبودیت اگر در کسی پیدا شد بی مولا می میرد. انس اش با مولاست. خدا را فقط نباید دانست، باید خدا را حس کرد. تا به او چشم نگویی، تا دستورش را اجرا نکنی، به این حسّ پرستش نمی رسی.

کلیپ مذهبی موبایل

کلیپ مذهبی دخترونه

کلیپ مذهبی تاپ

روش ساخت کلیپ مذهبی زیبا

کلیپ مذهبی عالی و زیبا

کلیپ مذهبی باحال

کلیپ مذهبی بلند

خدا ,حسّ ,تو ,یک ,عبد ,نمی ,عبد یعنی ,می شود ,باید خدا ,خدا را ,این حسّ

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

97 دانلود baghesepdar مشکی موزیک استحاله ی ذهنی takneda cheraghrangi نی نی Le Petit Prince ساینو مطالعات بازاریابی